Naujienos DUK Dokumentai Paieška Prenumerata
  Temos
  DĖL INFORMACINIO PRANEŠIMO DĖL VYRIAUSYBĖS NUTARIMO NR. 861 PAKEITIMO
Registracijos Nr. (32.42-31-1)-RM-5867       2012-10-30

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos |Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja apie priimtą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. spalio 24 nutarimą Nr. 1283 ,,Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimo Nr. 861 „Dėl Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo (Žin., 2012, Nr. 125-6274, toliau – Nutarimas).

Minėtu Nutarimu yra pakeistos Įrodymo, kad prekės prarastos dėl force majeure ar nusikalstamos veikos, taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 12 d. nutarimu Nr. 861 (toliau – Taisyklės) taip:

Pakeistas Taisyklių 7 punktas, nustatant, kad PVM mokėtojas ar kitas apmokestinamasis asmuo norėdamas netikslinti PVM atskaitos ar nemokėti PVM už prarastas prekes dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos privalo turėti dokumentą, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas (iki šio pakeitimo PVM mokėtojas ar kitas apmokestinamasis asmuo norėdamas netikslinti PVM atskaitos ar nemokėti PVM privalėjo turėti dokumentą, patvirtinantį, kad iškelta baudžiamoji byla).

Taisyklių 8 punktas papildytas nuostatomis, kad prarastų prekių PVM atskaita turi būti patikslinta arba sumokėtas PVM už muitinės prižiūrimas prarastas prekes ir tuo atveju, jeigu paaiškėja aplinkybės, kad prekės prarastos ne dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veikos.

Viršininko pavaduotoja

Vilma Vildžiūnaitė


Atgal